گروه پرسش اخلاق وعرفان
کدرهگیری 331
تاریخ ثبت 1439/02/15
راهکار دوری از وساوس شیطان

با سلام و خسته نباشید
راستش بعضی موقع ها به فکرم میاد ایا خدا هست؟ایا قرات حقیقت دارد؟!نکنه اعوذباللَه الکی باشه و مردم برای خودشون گفته باشن؟! یا راسته که اون قبر امام زضاست که تو مشهد نکنه اعوذباللَه الکی باشه؟یا قران از کجا معلوه که کلام خداست،نکنه اعوذباللَه الکی باشه؟!یا اینکه از کجا معلوم که قیامت و ان دنیا باشه؟!
با این افکار چیکار کنم ؟! به نظر خودم باید یه دلیلی برای این افکار بیارم تا دیگه نیان ولی وقتی یه دلیلی میارم انگار که قانع نمیشن یه دلیل دیگه باید پیدا کنم. ایا این افکار زایده ی ذهن خودمه یا شیطانیه؟!
لطفا"منو راهنمایی کنید؟! من تا انجایی که میتونم دستورات اسلام رو هم انجام میدم؟! نمیدونم با این افکار که میترسم منو به شک و تردید بندازه چیکار کنم! این افکار دارن دیوونم میکنن ،میترسم با این افکار دچار شک و تردید بشم؟!
وشنیدم کسی که به شک و تردید بیفته تمام اعمال خوبش و نماز و روزه و... باطله،ایا این واقعا" صحت دارد که شک و تردید اعمال رو باطل میکنه ؟! چیکار کنیم که به شک و تردید نیفتیم؟! من خیلی نگرانم
هوالعلیم
این گونه از وساوس ناشی از شیطنت ابلیس است که با توجه به پروردگار از بین می رود ،گویند مداومت بر ذکر: لا حول و لا قوة الا باللَه العلي العظيم ، در رفع وسوسه مفید است.