گروه پرسش اخلاق وعرفان
کدرهگیری 339
تاریخ ثبت 1439/02/15
روح داشتن اجسام به چه معنا است؟

بسم اللَه الرحمن الرحيم
سلام عليكم
1)ببخشيد اگر ممكن است لطفا بفرماييد كه چرا كتاب روح دارد ولي اگر همان مطلب از روي سي دي خوانده شود روح ندارد؟اصلا روح داشتن و نداشتن به چه معناست؟
2)نظر شما راجع به شب حرم رفتن خانمها چيست؟آيا شب حرم حضرت معصومه و امامزادهها رفتن با ائمه معصومين عليهم السلام تفاوت دارد؟
3)براي خانمها بهتر است شبهاي قدر در منزل باشند يا در مجالس بيرون از منزل شركت كنند؟لطفا بفرماييد كدام بهتر است.
شكرا جزيلا.
هوالعلیم
1 کتاب مجموعه ای است که تألیف و جمع آوری مطالب به طبیعت اولیه انسان نزدیکتر است و بدون واسطه حروف و مسایل در آن گرد آوری شده است اما در
cd
که باید آن را در دستگاه قرار داد و از آن منتظر حروف مشخصی شود این مطلب رنگ کمتری دارد که مقصد از این همان ربط و تعلّقی است که انسان با او برقرار می کند و به عبارت دیگر کتاب گویاتر و نزدیکتر با انسان صحبت می کند تا وسایل دیگر و این همان معنای روح داشتن است.
2 بهتر است در شب به زیارت نروند و بین الطّلوعین را اختیار کنند البته اگر فرصت برای زیارت کم باشد در آنجا مسئله فرق می کند.
3 البته شبهای قدر که دارای آداب و ادعیه و توسّلات است ممکن است برای بعضی انجام آنها در منزل و به صورت انفرادی مشکل باشد ولی در مساجد طبعاً سهل تر است ولی اگر خانمی می تواند همان آداب را با حضور قلب در منزل بجای آورد بهتر است در منزل باشد.