گروه پرسش اعتقادات
کدرهگیری 202
تاریخ ثبت 1439/02/15
آیا دجال موجود خارجی است؟ - صفحه شطرنج

سلام علیکم اخیرا مستندی در رابطه با فعالیت گسترده فراماسونر ها برای از بین بردن دین و ترویج شیطان پرستی دیده ام و در رابطه با این مسئله کمی تحقیق کرده ام . اینکه چقدر زندگی ما از حالت طبیعی خارج شده و از پوشاک و غذا گرفته تا عقایدمان همگی تاثیر گرفته از فعالیت آنان است . چند سؤال ذهن مرا به خود مشغول کرده که ممنون میشوم اگر جواب آنها را بگیرم :
۱ صفحه شطرنجی یکی از ابزار آلات این فرقه است . آنها سفید را نماد انسان و سیاه را نماد جن می دانند و صفحه شطرنج را محل احضار ارواح می دانند . و در جاهای مختلف از صفحه های شطرنجی که از خانه های با رنگهای دیگر تشکیل شده نیز استفاده می کنند . آیا حرمت نگاه کردن به صفحه شطرنج به این مسئله مربوط می شود ؟ و آیا نگاه کردن به صفحات شطرنجی با رنگهای غیر از سیاه و سفید نیز حرمت دارد ؟
۲ چشم جهان بین یا مثلا همان تک چشم شیطان از علامات آنهاست که معمولا آن را بر فراز یک هرم میکشند و از این چشم انواری به اطراف پخش می شود ( مثلا می خواهند بگویند این چشم میدرخشد ) با توجه به حدیثی که از حضرت علی است و خصوصیات دجال را می فرمایند (: بر بالای کوهی است و یک چشم بر پیشانی دارد که میدرخشد و چشم راستش کور است ) آیا دجال همین جریان فکری است که امروزه همه مردم جوامع غیر از عده ای که واقعا به خدا پناه برده اند گرفتار آن شده اند ,یا نه دجال موجودی است که بعدا ظهور خواهد کرد و این خصوصیات را داراست ؟
هوالعلیم
1 صرف نگاه کردن حرام نیست.
2 دجّال یک موجود خارجی است.