پرسش و پاسخ های مربوط به حضرت زینب

تعداد: 2
پرسش: مرقد حضرت زینب و قبرستان باب الصغیر

کد: 2307گروه: تاریخ
با سلام. با توجه به اختلاف شدید تواریخی که درباره قبور بزرگان اهل بیت علیهم السلام وجود دارد مانند اختلاف در قبر حضرت زینب و حضرت رقیه سلام اللَه علیهما و قبوری که در باب الصغیر شام هست ( که اکثر آنها می گویند این قبر منسوب به فلان شخص است و یقینی نیست) و قبر حضرت فضه خادمه و قبور رؤوس شهداء علیهم السلام ، شکی در دل ایجاد شده است که هیچکدام از اینها سندیت ندارد و میل ما به رفتن به زیارت آنها در این مکانها از بین رفته است. وظیفه ما چیست؟ لطفا شک ما را با توضیح کافی و شافی خود نسبت به این مسئله از بین ببرید. ممنونم.
هوالعلیم
1
بلاشک حضرت رقیّه دختر امام حسین علیه السّلام هستند.
2
حضرت زینب سلام اللَه علیها در مصر می باشند و در شام حضرت زینب صغری می باشند.
3
در باب الصّغیر قبوری که هستند متعلّق به اهل بیت نمی باشند.
پرسش: ایا مقام حضرت زینب از انبیاء بالاتر است

کد: 793گروه: تاریخ
سلام علیکم.
یه جایی یه شخصی این بیت رو قرائت کرد :
ایوب که خود کشتی رنج و غم دنیاست
در مرتبه صبر مثل بر همه دنیاست
با این همه حرف و مثل و شهره آفاق
شاگرد کلاس اول زینب کبری ست
من بصورت خصوصی به ایشان تذکر دادم که اینطور راجع به پیامبر خدا صحبت کردن درست نیست ولی آن شخص با آوردن دلایل و مستنداتی اظهار داشت که حضرت زینب (س) مقامشان بسیار والاتر از حضرت ایوب و بسیاری دیگر از پیامبران خداست.
می خواهم بدانم نظر شما راجع به اینگونه اشعار و افکار که البته کم هم نیست و بسیاری از آنها خود را شیعه دو آتشه آل علی علیه السلام نیز میدانند ، چیست؟
با تشکر
هوالعلیم
البتّه انبیاء دارای مقامات و مراتب مختلفه هستند و بنده توضیح این مطلب را در کتاب افق وحی داده ام و چه اشکال دارد که مقام حضرت زینب سلام اللَه علیها از انبیاء بالاتر باشد؟