سخنرانیهای مربوط به امام زمان

تعداد: 13
مشاهده بیشتر...

صوتهای مربوط به امام زمان

تعداد: 35مشاهده بیشتر...

پرسش و پاسخ های مربوط به امام زمان

تعداد: 18
پرسش: کیفیت مقابله حضرت حجت با اعداء

کد: 2230گروه: متفرقه
با سلام. لطفا بفرمائيد ،حضرت كه ظهور مي كنند آيا جنگهايي كه صورت مي گيرد با استفاده از سلاحهاي امروزي است يا با استفاده از شمشير است؟
هوالعلیم
ظاهرا با همین سلاحهای متعارف است.
پرسش: متصدی تدفین حضرت مهدی عجل الله بعد از شهادت

کد: 2084گروه: شبهات وپاسخ‌ها
بسم اللَه الرحمن الرحیم
سلام علیکم
1) بعد از شهادت امام مهدي عليه السلام چه ميشود؟2)چه كسي حضرت را دفن ميكند؟باتوجه به اينكه امام را فقط امام بايد دفن نمايد.
باتشکرفراوان.
هوالعلیم
1ـ ظاهرا فرزندان حضرت به حکومت ادامه خواهند داد.
2ـ این مسئله از اسرار است و ما را بدان راه نیست.
پرسش: کیفیت برخورد با مدعیان مهدویت

کد: 2078گروه: شبهات وپاسخ‌ها
مدتی است فردی در عراق مدعی شده که سید یمانی و نایب امام زمان (عج) است و به نام سيد احمد الحسن يماني مي باشد و ايشان مستندا" طبق احاديث و وصيت رسول(ص) خود را اثبات مي كند و کراماتی از او نقل شده است بالاخص از لحاظ علمی و تأویل قرآن، پیشگویی آینده و خواندن اندیشه افراد و درمان بیماریهای سرطانی... تاچه حد باید به این مطالب اعتنا شود؟ او حتی از تمام مخالفان تقاضای مناظره و يا مباهله کرده، وظیفه ما چیست؟ خواهشمند است بررسي جدي بفرماييد ريرا كه من در حال مناظره ومباحثه با يكي از پيروان وي ميباشم.
هو العالم
تا کنون افراد بسیاری آمده اند و از این قبیل دعوت ها بعمل آورده اند و آنها هم دارای بعضی از حالات غیر عادی چون شفای بعضی از بیماران بوده اند، و یا نسبت به آینده پیشگوئیهایی کرده اند و بعد معلوم شده است که تمامی کاذب و مدّعی بیش نبوده اند. و در همین عراق نیز خیلیها چنین ادّعائی کرده اند و مدّتها بعد حال و وضع آنها بر همگان روشن شده است. مطلبی که باید دقّت نمود صرف نظر از کذب و صدق مسئله اینست که بر فرض صادق بودن او چه دلیلی بر اطاعت و انقیاد از او هست؟ متابعت از فرد مشکوک بدون حجّت و دلیل شرعی قطعاً حرام است، گر چه او خود امام زمان علیه السّلام باشد. 1 آیا با صرف شفا دادن و یا پیشگوئی و نظائر آن حجّت شرعی و تکلیف الهی برای انسان منجّز می شود؟ 2 آیا ایشان تمام امراض و گرفتاریها را بطور قطعی شفا و بهبود می بخشد؟ اگر اینطور است که دیگر باید بیمارستانها و مطب اطبّاء در سراسر دنیا بسته شود؟ 3 آیا پیشگوئیهای ایشان نسبت به حوادث گذشته نیز صادق است؟ 4 آیا از معارف الهیّه و حقائق توحید چیزی می داند؟ و این مطلب مهمتر از همه اینهاست. الآن افراد بسیاری مدّعی همان سیّد یمانی بودن هستند و هر کدام برای خود ادلّه ای ذکر می کنند و امّا پاسخ صریح و روشن اینکه تا از ناحیه خود امام علیه السّلام دلیل قاطع و غیر قابل تردید بر اطاعت از فردی نرسد انقیاد و پیروی از او موجب هلاکت و دخول در آتش است.
پرسش: علائم ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

کد: 2064گروه: اعتقادات
باسلام وعرض ارادت و آرزوي سعادت براي شما
سؤال بنده حقير اين است
كه آيا شما نسبت به علائم ظهور امام عصر كه درروايت ها از قول معصومين عليهم السلام آمده ميتوان اتكا كرد يا خير؟
آيا شما در اين باره مقاله اي و يا سخنراني هايي دراين باره علي الخصوص علائم ظهور امام عصر عج گفته ايد ويا نوشته ايد؟
آيا الفاظي مانند سيد خراساني ،سيديماني،سفياني نظري داريد ؟
محبت قلبي به شما و التماس خالصانه دعا وهمچنين آرزوي خدمت به امام عصر خداحافظ
هو العلیم
بطور کلّی افرادی که در این مسئله اظهار نظر کرده اند عموماً بر اساس توهّم و تخیّلاتشان بوده است و آنها که بر حقیقت امر واقف بودند سخنی بر زبان نیاورده اند، بهتر است انسان بجای پرداختن به این امور به اصلاح نفس خویش بپردازد.
پرسش: ظهور امام زمان

کد: 2060گروه: اعتقادات
سلام علیکم . از حضرت آقای سید محمد محسن طهرانی 2 سؤال دارم و آن اینکه :
1 به نظر شخص ایشان حقیقتا چه مقدار از نشانه های ظهور حضرت امام مهدی علیه السلام که در روایات معتبر ائمه روایت شده است تحقق یافته است؟ و این که به نظر شخصی ایشان ظهور امام زمان بسیار نزدیک هست یا نه ؟ ( از شما خواهش و درخواست می کنم جواب کامل بفرمائید )
2 و سؤال دیگر اینکه آیا آقا سید محمد محسن از مرحوم علامه طهرانی والد محترمشان یا از مرحوم آقا سید هاشم حداد رحمت اللَه علیه چیزی در مورد زمان ظهور امام زمان یا میزان نزدیکی به ظهور امام زمان به خاطر دارند ؟ اگر مطلبی هست عاجزانه درخواست می کنم دریغ نفرمائید . با تشکر
هوالعلیم
بنده راجع به ظهور مطلبی نمی دانم و توصیه می کنم به جای تفکّر و دنبال این مطالب رفتن ظهور باطنی امام علیه السّلام را برای خویش فراهم آوریم.
پرسش: طول عمر امام زمان

کد: 2057گروه: اعتقادات
سؤال مهمی ذهن حقیر رو مشغول کرده که به یک پاسخ متقن هم برای حقیر و هم برای حقیر به کسانی که مجهولند در این زمینه و پاسخی ندارند نمیرسم.خواهشمند تبیین بفرمایید...در پناه یار

وجود مبارک حضرت صاحب زمان ( عج ) را هم در بعد علمی بی دخالت معرفت برای کسانی که ذهن خود را فقط بر راه علم باز گذاشته و از معرفت دورند اثبات بفرمایید.( منظورم اهالی علمند که فقط زندگی خود را بر مبانی و ادله علمی استوار میبینند)
اختلاط بعد معرفتی و درونی و معنوی به همراه بعد علمی وجود ایشان و عمر زیادشان و ... چگونه تبیین میشود در کنار هم..؟
هوالعلیم
از جهت وجود تاریخی که نیازی به تفحّص زیاد و کنکاش فوق العاده نیست در تمامی کتب شیعه و حتّی اهل سنّت تولّد ایشان در آن زمان مخصوص به اثبات رسیده است مثل تولّد حضرت عیسی و موسی و پیامبر و سایر أئمه.
و امّا از جهت رؤیت اشخاص نیز در کتب و تاریخ شیعه إلی ماشاءاللَه افرادی که خود آن حضرت را دیده اند با ذکر خصوصیّات و شواهد عینی موجود هستند و داستانهای آنها در این کتب موجود است. و امّا از جهت طولانی بودن عمر آن حضرت نیز پرواضح است که کسی که اطّلاع بر مسائل بهداشتی و کیفیّت سلامت جسمی بطور کامل داشته باشد دلیلی بر فرسودگی و از بین رفتن بدن و جسم او وجود ندارد ( حال بگذریم که حتّی بدون این مطلب با اعجاز نیز این مسئله انجام می پذیرد ) و اشخاصی که در زمانهای گذشته دارای سنین طولانی بوده اند در تاریخ ذکر شده اند. پس هیچ نقطۀ اشکال و ضعفی در وجود آن حضرت چه از نظر تولّد و چه از جهت ظهور وجود ندارد.
پرسش: سوالاتی درباره امام زمان

کد: 2047گروه: اعتقادات
با سلام آیا وجود مبارک امام زمان عج اللَه تعالی فرجه دچار بیماری میشوند ؟ آیا برای درمان ایشان به پزشک مراجعه میکنند یا به نحو دیگری خود را درمان مینمایند؟
هوالعلیم
ما اطّلاعی در این امور نداریم آن کسی که 1300 سال در قید حیات است قطعاً با داروهائی که ما مصرف می کنیم نخواهد بود.
پرسش: دستخط منسوب به امام زمان علیه السلام

کد: 2041گروه: اعتقادات
بسم اللَه الرحمن الرحیم سلام علیکم آیا دستخط منسوب به امام زمان (ارواحنا فداه) با متن (انا المهدی المنتظر اقمت الصلاه فی مسجدک و اکلت مما اکلتم و دعوت لکم فادعوا لی بالفرج) که ادعا می شود در تاریخ 12 محرم الحرام 1404 در صندوق نذورات مسجد سیده نرجس (علیها السلام) در شهر جباع در کشور لبنان یافت شده صحت دارد؟ دلایل رد یا قبول یا تردید دستخط مذکور را بیان نمایید.
هوالعلیم
اینها همه مجعول و خرافات است.
مشاهده بیشتر...