پرسش و پاسخ های مربوط به تعبیر خواب

تعداد: 5
پرسش: نامگذاری در خواب

کد: 2273گروه: متفرقه
اگر مادری در روز سوم محرّم خواب ببیند فرزندی دارد به نام امیر حسین در صورتی که میخواسته نامش را چیز دیگری بگذارد و اطرفیان میگویند که به خوابش توجه نکند . حکمش چیست؟
هوالعلیم
این خواب دلیلی بر این نام گذاری نمی باشد.
پرسش: دیدن اموات در خواب

کد: 2254گروه: متفرقه
با سلام و تشکر از سایت خوبتان!
سؤالی که داشتم این است که؛ حدود 35 روزه پدرم به رحمت خدا رفته، من فرزند آخرش هستم و همیشه هم پدرم میگفت که نسبت به بقیه خواهر برادر ها بیشتر دوستم دارد، و اینکه پدرم 14 سال در بستر بیماری بودند ( سکته کرده بودند و سمت راست بدنشان فلج بود). ایشان ساعت 11 صبح فوت کردند، من خیلی گریه میکردم، همان شب به خوابم آمدند اما ندیدمشان، فقط در خواب به خانه زنگ زدند، من گوشی را برداشتم به من گفتند بابایی من خوبم. هر شب خوابشان را میدیدم اما یک بار خواب دیدم رفتم سر خاکش یک گلدان گل سفید و یک درختچه کوچک بالا سر قبرش بود و پدرم رو قبر بود ، دست سالمش را تکان میداد انگار که عروسی برادرم بود و یک بار دیگر هم خواب دیدم رفتم سر خاکش روی قبرش خوابیده ، رفتم دستش را گرفتم برایش قرآن میخواندم. خواستم از شما بپرسم تعبیر این 2 خوابم چیست؟ پدرمن در جوانی هایش نماز میخوانده ولی هر از گاهی، بعد از اینکه در بستر هم افتاد نمیتوانست بخواند .من نمازهای قضایش را برایش میخوانم. تعبیر اینکه روی قبر بودند نه داخل آن چیست؟ لطفأ راهنمایی ام کنــــید. ممنون میشوم.
هوالعلیم
إن شاء اللَه مراقب کارها و رفتار شما هستند و حالشان در آنجا خوب است مردگان گر چه به ظاهر رفته اند ولی در واقع زنده اند و فقط لباس و جایگاه خود را تغییر داده اند.
پرسش: در خواب دیدن میت

کد: 2247گروه: متفرقه
ممنون می شوم نظر دهید! بنده با برادر بزرگتر خود بر سر زمین شراکتی بحث و اختلاف داشتم و مدتی بود با هم قهر بودیم و حرف نمی زدیم یک شب در خواب دیدیم بمن میگوید بیا آشتی کنیم و با من حرف می زد هر چند من اعتنایی به او نمیکردم ... فردای آن شب که خوابش را دیدم بمن خبر دادند برادرم دیشب در خواب دچار گاز گرفتگی شده و فوت کرده ! خواستم بدانم تعبیر خاصی دارد ؟
هوالعلیم
شما باید برای شادی روح ایشان دعا کنید و در دل خود کینه و نقار را از بین ببرید.
پرسش: تعبیر خواب و عملی شدن ان

کد: 2246گروه: متفرقه
بسم اللَه الرحمن الرحيم
سلام عليكم
اگر كسي راجع به ما خواب بدي ببيند و براي فرد ديگري تعريف كند و او هم از خود تعبيري نمايد،با توجه به اينكه شنيده ايم اولين نفري كه خواب را تعبير كند ، آن اتفاق رخ ميدهد،اگر اين حرف صحيح است ما چه گناهي كرديم كه فردي خواب بدي ببيند و فرد ديگري تعبير سوء كند ولي در نتيجه بلا ، گريبان ما را بگيرد؟آيا اين اتفاق رخ ميدهد؟شكراً جزيلا.
هوالعلیم
انشاء اللَه مشکلی پیش نخواهد آمد. شما توکل بر خدا کنید.
پرسش: مشاوره

کد: 2013گروه: اجتماعی
سلام علیکم خدمت آیت اللَه
بنده 5سؤال داشتم 1:حقیر هیچ گاه از اخلاق و رفتار و عبادات خود راضی نیستم
در صورتی که همه از اخلاقیاتم ابراز رضایت دارند ولی بنده راضی نمیشوم در مورد عباداتم اللَه علم
2:حقیر مدتیست در تلفظ نماز به مشکل بر خورد کرده ام و چند بار تکرار میکنم فکر میکنم به شک افتاده ام کلمات مشکل ساز مانند تلفظ (ع) و(ح)و (ه) میباشد
3:من شغلم کامپیوتر است و مشغول کار هستم ولی به یک دفتر کامپیوتری دیگری که مدیر بسیار مدبر و مومنی دارد و از نظر اخلاقی کمیاب است علاقه دارم و دوست دارم در آن شرکت فعالیت کنم با مدیر آن شرکت هم ملاقات داشته ام و در تماس هستم و ایشان هم به حقیر قول مساعد داده است ولی من خیلی دل نگران هستم به نظر شما چه کنم؟
4آیا استخاره های اینترنتی سندییت دارد؟
5:آیت اللَه تعبیر خواب هم فرمایند؟
از راهنمایهای شما پیشا پیش سپاس گذارم التماس دعا
هو العلیم
2 رعایت تلفظ به اینگونه اصلاً لازم نیست انسان نماز را و توجه به خدا را فدای الفاظ نمی کند.
3 توکل بر خدا کنید.
4 استخارۀ اینترنتی هیچ سندی ندارد.
5 بنده تعبیر خواب نمی کنم.