پرسش و پاسخ های مربوط به استخاره

تعداد: 5
پرسش: نگرش ناصحیح افراد نسبت به استخاره

کد: 2228گروه: اجتماعی
باسلام
اگر خدا در تمام حوادث عالم نظارت داردپس چرا بعنوان مثال گاهی اوقات استخاره اشتباه درمی آید؟
هوالعلیم
انسان نسبت به مصالح و مفاسد خود بی اطّلاع است و شاید استخاره بر خلاف انتظار او را بنمایاند ولی در واقع به صلاح او باشد. مضافاً به اینکه استخاره اصلی عبارت است از طلب خیر از خدای متعال نه طرق دیگری که فعلاً مرسوم است.
پرسش: برای خواستگاری رفتن نیازی به استخاره نیست

کد: 2227گروه: اجتماعی
با سلام و عرض ادب
چند وقتي است تصميم به ازدواج گرفته‌ام و زياد به خواستگاري رفته‌ام؛ ولي هر بار بعد از صحبت‌كردن با فرد مورد نظر، استخاره بد مي‌آمد. خواهشمند است بفرماييد آيا استخاره‌كردن بنده در اين مورد وجه شرعي دارد يا خير؟ از راهنمايي حضرتعالي متشكرم
هوالعلیم
نیازی به استخاره نیست بلکه توکّل به خدا کنید و امر خود را به او بسپارید.
پرسش: استخاره در امر ازدواج

کد: 2226گروه: اجتماعی
با عرض سلام: من یکی از فامیل هایمان را که پسر خاله ام هست را دوست دارم و او در حل حاضر در ایران زندگی نمیکند من چون ایشان را دوست دارم در ازدواجم مردد هستم و دائما احساس میکنم باید منتظر بمانم چون به او علاقه دارم نمیدانم چه کار کنم؟ چند روز پیش استخاره کردم که اگر قسمت هم هستیم خوب و اگر نیستیم بد بیاید که خوب در آمد می خواستم بدانم استخارم درست بوده یا نیتی که کردم درست بوده با توجه به شرایط؟ ممنون از شما
هوالعلیم
به این استخاره ها نمی توان اعتماد نمود.
پرسش: استخاره در ازدواج

کد: 2225گروه: اجتماعی
با دختري دوست هستم با وي عمل نامشروع انجام داده ام ، او را براي ازدواج ميخواهم آيا ميتوانم ازدواج كنم با او؟ در ضمن استخاره كرده ام بسيار بد آمد، آيا استخار ه ام صحيح است؟
هوالعلیم
اشکالی در ازدواج شما شرعاً نمی باشد.
پرسش: استخاره اشخاص معروف

کد: 2224گروه: اجتماعی
سلام علیکم
خدا قوت
در بین علما و فضلا یا حتی عرفای ناشناخته در بین عوام ،کسانی هستند که استخاره هایشان معروف و مقبول دیگر علماء می باشد . لطفا هر چند نفری را که می شناسید و بر صحت استخاره هایشان یقین دارید معرفی نمایید و محلی که می توان ایشان را ملاقات نمود را نیز ذکر بفرمایید .
ممنون
التماس دعا مخصوصا در این ایام
هو العلیم
بنده اطلاعی ندارم.