سخنرانیهای مربوط به ازدواج

تعداد: 1

صوتهای مربوط به ازدواج

تعداد: 1

پرسش و پاسخ های مربوط به ازدواج

تعداد: 12
پرسش: برای خواستگاری رفتن نیازی به استخاره نیست

کد: 2227گروه: اجتماعی
با سلام و عرض ادب
چند وقتي است تصميم به ازدواج گرفته‌ام و زياد به خواستگاري رفته‌ام؛ ولي هر بار بعد از صحبت‌كردن با فرد مورد نظر، استخاره بد مي‌آمد. خواهشمند است بفرماييد آيا استخاره‌كردن بنده در اين مورد وجه شرعي دارد يا خير؟ از راهنمايي حضرتعالي متشكرم
هوالعلیم
نیازی به استخاره نیست بلکه توکّل به خدا کنید و امر خود را به او بسپارید.
پرسش: استخاره در امر ازدواج

کد: 2226گروه: اجتماعی
با عرض سلام: من یکی از فامیل هایمان را که پسر خاله ام هست را دوست دارم و او در حل حاضر در ایران زندگی نمیکند من چون ایشان را دوست دارم در ازدواجم مردد هستم و دائما احساس میکنم باید منتظر بمانم چون به او علاقه دارم نمیدانم چه کار کنم؟ چند روز پیش استخاره کردم که اگر قسمت هم هستیم خوب و اگر نیستیم بد بیاید که خوب در آمد می خواستم بدانم استخارم درست بوده یا نیتی که کردم درست بوده با توجه به شرایط؟ ممنون از شما
هوالعلیم
به این استخاره ها نمی توان اعتماد نمود.
پرسش: استخاره در ازدواج

کد: 2225گروه: اجتماعی
با دختري دوست هستم با وي عمل نامشروع انجام داده ام ، او را براي ازدواج ميخواهم آيا ميتوانم ازدواج كنم با او؟ در ضمن استخاره كرده ام بسيار بد آمد، آيا استخار ه ام صحيح است؟
هوالعلیم
اشکالی در ازدواج شما شرعاً نمی باشد.
پرسش: معضلات جنسی در میان نسل جوان

کد: 2222گروه: تربیتی
با سلام در رابطه با ارتباط پسر با دختر ، در بین دوستان و اطرافیانم چه دانشگاه و چه جاهای دیگر رابطه جنسی با دختر با حفظ بکارت را یک رابطه عادی میدانند .بعضی می گویند که ما صیغه میخوانیم. و این نوع رابطه را با افتخار و مباهات و بدون شرم ابراز میکنند. مگر این نوع رابطه زنا نیست!!!؟ رابطه با زن شوهردار را بعضی هایشان زنا میدانند اما این نوع رابطه را نه!!!!
من نسبت به ازدواج دیدگاه بدی پیدا کردم. میبینم که پسرها و دخترها همه با هم دوست هستند و دوستی یک چیز عادی است. مذهبی و غیر مذهبی ، نمازخوان و با حجاب و بی حجاب هم فرقی ندارد! بین تمام دوست هایم همشان ( نه با یکی با چند نفر!!! ) این رابطه ها را دارند و کسانی را که میشناسم با کسی دوست نیستند به تعداد انگشت های یک دستم هم نمیرسد!
اصلا برایم مهم نیست که بقیه چکار میکنند، به من ربطی ندارد. این برایم مهم است که چطور دختری پیدا کنم که مناسب من باشد. من با کسی حتی کوچکترین ارتباطی نداشتم و دوست دارم همسرم هم دور از این مسائل بوده باشد. من نمی گویم پاکترین آدم روی زمینم اما دوست دارم همسرم همسطح خودم باشد. به خانواده توجه کنم یا به اعتقادات ، به حجاب یا سطح سواد؟ به هر چیزی توجه کردم دیدم بازم....
آنقدر اطرافم پسر و دخترها را دیدم که نمیدانم چطور برای ازدواج با این موضوع کنار بیایم. از راهنمایی های شما متشکر میشوم التماس دعا
هوالعلیم
إن شاء اللَه خداوند مورد مناسب را برای شما تقدیر خواهد کرد.
پرسش: ملاکاتی که برای ازدواج باید مد نظر قرار گیرد

کد: 2118گروه: اجتماعی
با عرض سلام.
مرد در خواستگاری و ازدواج چه مسایل و ملاکاتی را باید مدّ نظر قرار دهد تا انتخابش درست و زندگی موفقی با محور اسلام داشته باشد؟
آیا طلاب باید ملاکهای خاصّی را مدّ نظر قرار دهند؟
آیا مسأله تبعیت زن از مرد در خواستگاری باید مطرح شود؟ به چه شکل؟ زیرا بعضا تصور خوبی از این مسأله ندارند. و اگر مطرح نشود به چه صورتی این مسأله سنجیده شود؟
اگر لطف بفرمایید در مورد وظیفه مرد در خانه و تشکیل خانواده و چگونگی سرپرستی و رفتارش با اعضای خانواده توضیحاتی بفرمایید تا از جنبه های مجتلف رفتار و عمل کرد مناسبی داشته باشیم!!.
با تشکر فراوان. حقیر.
هوالعلیم.
این مطالب در جلسات عنوان مطرح شده است.
پرسش: مشکلات همسرداری

کد: 2025گروه: تربیتی
با سلام و تشکر من 7 سال است که ازدواج کردم علی رغم مشکلاتی که دارم اصلا علاقه ای به همسرم ندارم ولی هر آنچه وظیفۀ یک زن در قبال شوهرش است اعم از تمکین عام و خاص و حتی محبت هایی که وظیفه ام نیست بی منت انجام میدهم و حفظ ظاهر میکنم اما اصلا میل و رغبتی به زندگی با ایشان ندارم و فقط وفقط برای رضای خدا و قرب اوست که ادامه میدهم حال سؤالم اینست:
1 اگر اینطور ادامه بدهم و بمیرم خداوند مرا عذاب نمیکند به خاطر نفاقی که در عمل و قلبم هست؟
2 خسر الدنیا و الآخره نمیشوم؟
3 جدا شوم بهتر است یا خدا اینگونه از من راضیست؟
هوالعلیم
إن شاءاللَه خداوند از شما راضی و خشنود خواهد بود.
پرسش: مشکلات همسر

کد: 2024گروه: تربیتی
با سلام
من همسری دارم که همه اش ناله می کند و از زمین و زمان و دنیا ناراحت است ؛ انگار همه غمهای عالم را دارد و این حالت اعصاب من را به هم ریخته و زندگی را برای من تلخ کرده است. من چه کنم و او چه کند؟
هوالعلیم
باید به اطلاعات و فهم ایشان اضافه شود.
پرسش: مشاور خانواده

کد: 2012گروه: تربیتی
با سلام
مشاور هستم و در حیطه کاری برای مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج مجبور می شوم با همسران مراجعان خانمم ، صحبت کنم آیا این فعل من حرام است ؟ متشکرم التماس دعا
هوالعلیم
اگر هیچ طریقی برای رسیدن به نتیجه وجود نداشته باشد در حد ضرورت اشکالی ندارد.
مشاهده بیشتر...